Aktualności

Agnieszka Borowicz

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2015 – Lubelski Oddział PTP

 

Mam 42 lata, od 20 mieszkam i pracuję w Lublinie. Dyplom pielęgniarki uzyskałam w 1994 roku w Medycznym Studium Zawodowym w Radzyniu Podlaskim. Pracę zawodową rozpoczęłam rok później w Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie w Klinice Chirurgii Naczyń. Ten pierwszy kontakt z pacjentami oraz atmosfera panująca w zespole utwierdziły mnie w przekonaniu, że dalej chcę pracować i rozwijać się w tym zawodzie. Od 1998 roku do chwili obecnej pracuję w Klinice Neurochirurgii powyższego szpitala. Praca w zespole Kliniki daje mi dużo satysfakcji oraz możliwości poszerzania specjalistycznej wiedzy. W 2001 roku zaocznie ukończyłam studia licencjackie w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie – specjalność: Edukacja zdrowotna z rehabilitacją. Następnie podjęłam studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

 

W 2009 roku otrzymałam tytuł licencjata pielęgniarstwa, po ukończeniu studiów pomostowych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

 

W zawodzie pielęgniarki ważne jest ciągłe doskonalenie i podnoszenie kwalifikacji. Swoją wiedzę pogłębiałam uczestnicząc w szkoleniach i kursach specjalistycznych . Należę do Sekcji Pielęgniarskiej Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, w ramach której biorę udział w odbywających się cyklicznie zjazdach. Obecnie jestem w trakcie odbywania specjalizacji z zakresu pielęgniarstwa chirurgicznego. Od roku współpracuję z Pionem Pielęgniarskim PZWL.

 

Cennym doświadczeniem był dla mnie udział w II etapie konkursu „Pielęgniarka Roku”, a wygrana w tych eliminacjach jest wyróżnieniem.

 

Moją pasją jest malarstwo, od kilku lat uczestniczę w zajęciach Ogniska Plastycznego przy TPSZP w Lublinie. Poza tym lubię czytać (szczególnie literaturę faktu) oraz spotykać się z przyjaciółmi.

Opublikowano w