Aktualności

Webinar

Webinar “Jak uczyć pacjentów krytycznego myślenia?”.

Szanowni Państwo,

w imieniu Akademii Leona Koźmińskiego, serdecznie zapraszam na webinar “Jak uczyć pacjentów krytycznego myślenia?”. 

W wyniku rosnącej liczby uchyleń od szczepień obowiązkowych, naszym celem jest wyposażyć obecnych i przyszłych pracowników ochrony zdrowia w wiedzę, czego potrzebują rodzice, aby nie mieć obaw w sprawie szczepień, a także jak funkcjonują ruchy antyszczepionkowe i komu zależy na szerzeniu dezinformacji medycznej. 

Zwracam się z ogromną prośbą o przekazanie informacji o webinarze osobom potencjalnie zainteresowanym dyskusją na wyżej wymieniony temat. Poniżej przesyłam treść wiadomości e-mail, którą można wykorzystać do wewnętrznej dystrybucji mailingowej. Prosimy jednak o nieudostępnianie informacji o webinarze w mediach społecznościowych. Wolimy odejść od komunikacji internetowej i uniknąć sytuacji, w której do webinaru dołączą antyszczepionkowcy. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

***

Szanowni Państwo,

dwukrotnie wzrosła liczba uchyleń od szczepień. Tak wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. W ubiegłym roku 87,3 tys. razy odmówiono zaszczepienia dziecka, a pięć lat temu liczba ta wynosiła 48,6 tys.

To Państwo, lekarze rodzinni, pediatrzy, pielęgniarki czy położne najlepiej znacie ten problem – doświadczacie sytuacji odmowy szczepień ochronnych, a jednocześnie jesteście na ostatniej prostej, która wpływa na decyzję rodziców. Nikt lepiej nie rozumie zasadności szczepień i nikt inny nie ma takiego wpływu na decyzje pacjentów w placówkach zdrowia, jak Państwo.

Dlatego przyszłych i obecnych pracowników ochrony zdrowia, którzy mają siłę, czas i chęć, aby przekonywać nieprzekonanych, zapraszamy na webinar połączony z dyskusją “Jak uczyć pacjentów krytycznego myślenia?

Badacze społeczni z Akademii Leona Koźmińskiego opowiedzą o praktycznym wymiarze funkcjonowania ruchów antyszczepionkowych. Podzielą się wiedzą z kilkuletnich badań realizowanych na zlecenie administracji rządowej w ramach projektu GOSPOSTRATEG. Udział w wydarzeniu weźmie również prof. Mariusz Gujski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który jako uznany ekspert w zakresie epidemiologii, chorób przewlekłych i profilaktyki zdrowotnej, podzieli się swoją wiedzą i zawodowym doświadczeniem.

Czego się dowiesz:

  • jak krytyczne myślenie wpływa na decyzje zdrowotne pacjentów
  • czego potrzebują rodzice, aby nie mieć wątpliwości w sprawie szczepień
  • jak działają ruchy antyszczepionkowe i komu zależy na szerzeniu dezinformacji medycznej

Kto przedstawi praktyczne konkluzje z badań i własnego doświadczenia:

  • prof. Mariusz Gujski, ekspert w zakresie epidemiologii, chorób przewlekłych i profilaktyki zdrowotnej
  • prof. Dariusz Jemielniak, badacz dezinformacji z Akademii Leona Koźmińskiego oraz współautor projektu MEDfake
  • dr Helena Chmielewska-Szlajfer, socjolożka i koordynatorka badań jakościowych realizowanych w ramach projektu MEDfake

Aby uczestniczyć w wydarzeniu konieczna jest rejestracja: https://form.jotform.com/240983662154360 

Data: 25 kwietnia, godz. 19:00. Platforma, na której odbędzie się webinar: MS Teams.

Opublikowano w