Szanowni Państwo,
w imieniu Akademii Leona Koźmińskiego, serdecznie zapraszam na webinar „Jak uczyć pacjentów krytycznego myślenia?”.
W wyniku rosnącej liczby uchyleń od szczepień obowiązkowych, naszym celem jest wyposażyć obecnych i przyszłych pracowników ochrony zdrowia w wiedzę, czego potrzebują rodzice, aby nie mieć obaw w sprawie szczepień, a także jak funkcjonują ruchy antyszczepionkowe i komu zależy na szerzeniu dezinformacji medycznej.
Zwracam się z ogromną prośbą o przekazanie informacji o webinarze osobom potencjalnie zainteresowanym dyskusją na wyżej wymieniony temat. Poniżej przesyłam treść wiadomości e-mail, którą można wykorzystać do wewnętrznej dystrybucji mailingowej. Prosimy jednak o nieudostępnianie informacji o webinarze w mediach społecznościowych. Wolimy odejść od komunikacji internetowej i uniknąć sytuacji, w której do webinaru dołączą antyszczepionkowcy. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
***
Szanowni Państwo,
dwukrotnie wzrosła liczba uchyleń od szczepień. Tak wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. W ubiegłym roku 87,3 tys. razy odmówiono zaszczepienia dziecka, a pięć lat temu liczba ta wynosiła 48,6 tys.
To Państwo, lekarze rodzinni, pediatrzy, pielęgniarki czy położne najlepiej znacie ten problem – doświadczacie sytuacji odmowy szczepień ochronnych, a jednocześnie jesteście na ostatniej prostej, która wpływa na decyzję rodziców. Nikt lepiej nie rozumie zasadności szczepień i nikt inny nie ma takiego wpływu na decyzje pacjentów w placówkach zdrowia, jak Państwo.
Dlatego przyszłych i obecnych pracowników ochrony zdrowia, którzy mają siłę, czas i chęć, aby przekonywać nieprzekonanych, zapraszamy na webinar połączony z dyskusją “Jak uczyć pacjentów krytycznego myślenia?”
Badacze społeczni z Akademii Leona Koźmińskiego opowiedzą o praktycznym wymiarze funkcjonowania ruchów antyszczepionkowych. Podzielą się wiedzą z kilkuletnich badań realizowanych na zlecenie administracji rządowej w ramach projektu GOSPOSTRATEG. Udział w wydarzeniu weźmie również prof. Mariusz Gujski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który jako uznany ekspert w zakresie epidemiologii, chorób przewlekłych i profilaktyki zdrowotnej, podzieli się swoją wiedzą i zawodowym doświadczeniem.
Czego się dowiesz:
- jak krytyczne myślenie wpływa na decyzje zdrowotne pacjentów
- czego potrzebują rodzice, aby nie mieć wątpliwości w sprawie szczepień
- jak działają ruchy antyszczepionkowe i komu zależy na szerzeniu dezinformacji medycznej
Kto przedstawi praktyczne konkluzje z badań i własnego doświadczenia:
- prof. Mariusz Gujski, ekspert w zakresie epidemiologii, chorób przewlekłych i profilaktyki zdrowotnej
- prof. Dariusz Jemielniak, badacz dezinformacji z Akademii Leona Koźmińskiego oraz współautor projektu MEDfake
- dr Helena Chmielewska-Szlajfer, socjolożka i koordynatorka badań jakościowych realizowanych w ramach projektu MEDfake
Aby uczestniczyć w wydarzeniu konieczna jest rejestracja: https://form.jotform.com/240983662154360
Data: 25 kwietnia, godz. 19:00. Platforma, na której odbędzie się webinar: MS Teams.