Aktualności

Marzena Slendak

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2015 – Łódzki Oddział PTP

 

Jako pielęgniarka pracuję 29 lat. Od samego początku związana jestem z oddziałem Intensywnej Terapii w SP ZOZ Centralnym Szpitalu Klinicznym UM Ośrodek Pediatryczny im. Marii Konopnickiej w Łodzi. Od 14 lat pracuję również jako pielęgniarka neonatologicznergo zespołu wyjazdowego SN.

 

Dyplom pielęgniarki otrzymałam w 1987 roku po ukończeniu nauki w Liceum Medycznym nr 2 w Łodzi. W 2012 roku ukończyłam studia w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na kierunku pielęgniarstwo i uzyskałam tytuł magistra pielęgniarstwa, a w 2015 roku tytuł specjalisty w dziedzinie Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Terapii. Przygotowuję przyszłe kadry pielęgniarek i położnych do pracy w zawodzie podczas praktycznej nauki zawodu. Swoją wiedzę pogłębiam uczestnicząc w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach.

 

Udzielam się również w działalności związkowej. Jestem zaangażowana w pracę Samorządu, w obecnej Kadencji jestem Delegatem reprezentującym mój Szpital. Praca pielęgniarki daje mi dużo satysfakcji, a największą nagrodą jest ujrzeć zdrowe, śmiejące się dziecko „gnające na rowerku między blokami” – jeszcze niedawno leżące w OIT w ciężkim stanie.

 

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką dwójki dorosłych dzieci (syn – strażak, córka – studentka II roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego) oraz właścicielką psa, kundelka. Mam również, mimo tych wielu zajęć, czas na swoje pasje m.in. pracę w ogródku, gotowanie, czy dobry kryminał. Zimą uwielbiam odśnieżać teren wokół domu. Najlepiej wypoczywam nad wodą. Nic tak nie daje poczucia spokoju jak szum fal naszego Bałtyku.

Opublikowano w