Aktualności

Michalina Dettlaff

Finalistka II etapu Konkursu Pielęgniarka Roku 2015 – Pomorski Oddział PTP

 

W 2013 roku ukończyłam z wyróżnieniem Akademię Pomorską w Słupsku na kierunku Pielęgniarstwo.

 

Po uzyskaniu prawa wykonywania zawodu podjęłam pracę na oddziale Neurochirurgii Szpitala Copernicus Sp. z o. o. im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, gdzie pracuję do tej pory. W tym samym roku podjęłam dzienne studia II stopnia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku Pielęgniarstwo – dyplom magisterski uzyskałam w czerwcu 2015 roku.

 

W kwietniu 2015 roku dołączyłam do świeżo reaktywowanego Gdańskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich, którego obecnie jestem przewodniczącą. W lipcu 2015 roku dołączyłam do Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. W styczniu 2016 roku zaangażowałam się w utworzenie Komisji do spraw młodych Pielęgniarek i Położnych działającej przy Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku, w której pełnię funkcję sekretarza.

 

Moją pasją od zawsze była medycyna. Zaangażowanie w promocję zawodu, rozwój naukowy i zgłębianie historii pielęgniarstwa jest realizacją tych pasji. W czasie wolnym podróżuję, jeżdżę na nartach, żegluję… Od 6 lat łączę te zainteresowania z pracą z młodzieżą, jako animatorka na Rekolekcjach Sercańskich. Udział w Konkursie na Pielęgniarkę Roku traktuję jako wyróżnienie a jednocześnie wyzwanie, któremu mam nadzieję sprostać.

Opublikowano w